Kuo maitinti paukščių jauniklius? – Naujausia versija

Jūsų namuose paukščių jaunikliams tinka šie maisto produktai:

Virti kiaušiniai
Drėgnas šunų maistas
Šlapias kačių ėdalas
Žalios kepenys (be prieskonių)

Pasikonsultuokite su ekspertais, jei manote, kad paukščiukas nėra lesinamas
Jei pastebėjote mažą paukštelį, kuris atrodo apleistas, palaukite valandą ar dvi ir pažiūrėkite, ar jo tėvai vėl sugrįš parūpinti maisto. Atkreipkite dėmesį, kad motinai paukštei maitinti savo mažylį užtenka vos kelių sekundžių, todėl neatidūs stebėtojai gali praleisti kelis maitinimo ciklus.

Jei tėvai yra netoliese, galite būti tikri, kad mažylis patenkina savo poreikius ir nereikia be reikalo įsikišti, jei paukštelis neatrodo sužeistas ar sergantis. Tačiau jei galite patvirtinti, kad jis našlaitis arba lizdas buvo apleistas, turėtumėte imtis kelių veiksmų.

1 žingsnis: Pirmasis žingsnis turėtų būti surasti licencijuotą reabilitatorių, kuris suteiktų tinkamą priežiūrą arba padėtų jums ją atlikti.

2 žingsnis: Labai retais atvejais jums gali būti pavesta padėti paukščio jaunikliui net tik tol, kol kas nors atvyks jo pasiimti. Tokiomis aplinkybėmis turėsite pasiūlyti ką nors panašaus į jo natūralų racioną. Nors kiekvienas laukinis paukštis ėda šiek tiek kitokį maistą, keli pagrindiniai produktai prireikus gali pasitarnauti kaip atsarginis racionas.

Susiję
Radote sužeistą paukštį? Kaip padėti paukščiui, kuriam lūžo sparnas
Paukštis nenustoja čiulbėti? Kaip nutildyti savo augintinį paukštį
Paukščių dresūros kursai – štai kaip paruošti savo augintinį cirkui
Penki paukščių jaunikliai lizde atveria burnas maistui
Viktor Sergejevič/Shutterstock
Kuo maitinti paukščio jauniklį
Gamtoje paukščių jaunikliai ėda tą patį, ką ir jų tėvai: Kirmėlėmis, vabzdžiais, vaisiais ir sėklomis. Tačiau mažylių mitybos poreikiai labai skiriasi nuo suaugusių paukščių poreikių, todėl mamos ir tėčiai pirmiausia suvalgo ir išskrenda atgal daug baltymų turintį maistą.

Jūsų namuose mažiems paukščiukams tinka šie maisto produktai:

virti kiaušiniai
Drėgnas šunų maistas
Šlapias kačių ėdalas
Žalios kepenys (be prieskonių)
Ko negalima siūlyti lesinant mažus paukščius
Deja, paplitusi klaidinga nuomonė, kad duonos ir pieno mišinys yra idealus lesalas mažiems paukščiukams. Skirtingai nei žinduoliai, paukščiai pieno negeria ir jų virškinimo sistema jo netoleruoja. Pienas paukščiams gali būti toksiškas, todėl jo visiškai venkite.

Jūsų namuose paukščių jaunikliams tinka šie maisto produktai:

Vanduo
Pienas
Duona ir kepiniai
virtuvės atliekos